KINO VLAST JE DIGITÁLNÍ

Kino Vlast v Janských Lázních prošlo v první polovině srpna digitalizací podle světové certifikace DCI, aby odpovídalo veškerým současným požadavkům. S původními promítačkami na pětatřicetimilimetrové filmové pásy zmizel i monofonní zvuk, který v sále nahradil sedmikanálový formát Dolby Surround 7.1. Těžiště moderní digitální technologie, kterou instalovala společnost XCData, tvoří projektor Barco s kinoserverem Qube, ale renomované značky najdeme i ve zvukové výbavě, ať už jde o procesor Dolby, sedmnáct profesionálních reprosoustav KCS nebo zesilovače Behringer. Na novém plátně si diváci mohou 2D projekce vychutnat v rozlišení 2K, které dvakrát převyšuje možnosti disků blu-ray, případně HDTV. Stejný standard u nás už splňuje většina sálů v multiplexech, k nimž se také jednosálová kina po digitalizaci přibližují nabídkou premiérových filmů.  Ta byla dříve právě výsadou multikin, z nichž víceméně opotřebované distribuční kopie putovaly po několika týdnech do menších kin po celé republice. Na dřívější šrámy v obraze, který je nyní na plátně ostrý a do detailu prokreslený, mohou diváci v Kině Vlast jednou provždy zapomenout, sedmikanálový zvuk je v sále obklopí a vtáhne do děje.
Projekt digitalizace kina Vlast Janské Lázně byl realizován s podporou Státního fondu kinematografie.

Závěrečná zpráva projektu Digitalizace kina Vlast Janské Lázně dle standardu DCI - zde

PROGRAM kina Vlast Janské Lázně     ŘÍJEN  2016     

Telefon a záznamník: 499 875 121    e-mail: kin...@janske-lazne.cz
Pokladna kina je otevřena vždy 1 hodinu před začátkem představení.

Sledujte program i na Facebooku: https://www.facebook.com/kinovlast.janskelazne
                        
3. pondělí    CAFÉ SOCIETY    USA  2016  96´ tit.
v 19:30    Režie: Woody Allen   Hrají: J. Eisenberg, S. Carell, K. Stewart, B. Lively,...
Píše se rok 1930. Bobby opouští zázemí věčně rozhádané rodiny a míří do Hollywoodu poznat svět. Okouzlen oslnivým leskem filmových hvězd a především sličností sekretářky Vonnie, zakouší okamžiky závratného štěstí i trpkého zklamání. Se zlomeným srdcem, ale i nově nabytou protřelostí se vrací do rodného New Yorku, kde stane v čele podniku proslulého jak svou vybraností, tak hříšností. A když už se zdá, že se život daří, osud znovu zamíchá kartami. Woody Allen přináší něžně nostalgický i hluboce lidský příběh nenaplnitelné lásky.
Vstupné 110,-    do 15 let nepřístupný

5.středa    ZLODĚJI ZELENÝCH KONÍ    ČR 2016  90´
v 19:30    Režie: Dan Wlodarczyk   Hrají: P. Liška, M. Adamczyk, J. Boková, G. Míčová,...
Dramatický příběh o kopáčích vltavínů, pro něž se ilegální těžba těchto polodrahokamů stala nekontrolovatelnou vášní, ale i způsobem obživy. Existence na hraně zákona jim dává peníze, svobodu a nezávislost, ale také vyžaduje těžkou fyzickou dřinu, obezřetnost před policií a převrácený životní režim. Propletenec přátelství, zrady, lásky a zklamání nás zavede do specifické a unikátní společnosti nelegálních prospektorů, kteří ve střední Evropě 21. století žijí svůj sen o nezávislosti a svobodě – až do hořkého vystřízlivění.
Vstupné 100,-    do 12 let nevhodný

6. čtvrtek    MŮJ KAMARÁD DRAK    USA  2016  96´  dabing
v 18:00    Režie: David Lowery   Hrají: B. D. Howard, O. Fegley, W. Bentley, R. Redford,…
Po léta udivoval starý řezbář, pan Meacham, děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích. Pro jeho dceru Grace to jsou jen divoké historky, dokud nepotká malého Peta. Záhadný, desetiletý chlapec, který nemá ani rodinu ani domov, tvrdí, že žije v lesích s obřím zeleným drakem jménem Elliot. A ten se v mnohém podobá drakovi z historek pana Meachama. Grace se tedy vydává zjistit, odkud se Pete vzal, kam patří a zda jeho drak existuje. Rodinná dobrodružná komedie.
Vstupné 90,-    přístupný

10. pondělí    KOMORNÁ    Jižní Korea 2016  141´  tit.
v 19:30    Režie: Park Chan-Wook   Hrají: K. Min-Hee, K. Tae-Ri, H. Jung-Woo, Ch. Jin-Woong,...
Šlechtična Hideko žije v ústraní na venkovském panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit se jejího bohatství. V domě se však objevuje podvodník, který zosnuje příchod mladé komorné Sukhui, ve skutečnosti chudé kapsářky, která mu má pomoci nebohou Hideko svést. Promyšlený plán ale začíná hatit vášeň, která zahoří mezi dvěma dívkami. Dynamické drama plné zvratů prodchnuté podmanivou erotickou atmosférou podle bestselleru Sarah Watersové.
Vstupné 80,-    do 15 let nepřístupný

12.středa    PSÍ SRDCE    Francie, USA  2016  77‘  tit.
v 19:30    Režie: Laurie Anderson   Hrají: Archie, J. Berg, H.-H. Chin, B. Currie, P. Davidson
Nekonvenční vizuální esej slavné hudebnice a experimentátorky Laurie Anderson, která v sobě asociačně spojuje tak zdánlivě vzdálená témata, jakým je blízký vztah člověka a psa a vpád moci do soukromí amerických občanů po tragických událostech 11. září 2001. Tento křehký, bezmála beletristický celek podbarvuje Anderson vlastní působivou hudbou. Unikavý a niterný dokument pobízí diváka ke snění, k účtování s vlastními bolestmi i duchovním životem.
Vstupné 90,-    přístupný

13. čtvrtek    SMRT VE TMĚ    USA  2016  88‘  tit.
v 19:30    Režie: Fede Alvarez   Hrají: J. Levy, D. Minnette, D. Zovatto, S. Lang,…
Hororový příběh, ve kterém se tři mladí zloději ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu vloupají do domu bohatého slepce s vidinou dokonalé loupeže a velkého zisku. Vše se děje ale jinak. Jejich zamýšlená oběť se velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti.
Vstupné 100,-    do 15 let nepřístupný

17. pondělí    ANTHROPOID    VB  2016  120´  tit.
v 19:30    Režie: Sean Ellis   Hrají: C. Murphy, J. Dornan, Ch. Le Bon, A. Geslerová, H. Lloyd,…
Historický snímek vychází z výjimečného skutečného příběhu vojenské operace za druhé světové války. Sleduje osudy dvou vojáků českého zahraničního odboje, Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří provedli v prosinci 1941 výsadek do své okupované vlasti. Vybaveni jen omezeným množstvím informací a minimální výstrojí museli v nacisty okupovaném a uzavřeném městě přijít na způsob, jak spáchat atentát na Heydricha, muže, kterého řada lidí vnímala jako Hitlerova přirozeného pokračovatele a nástupce.
Vstupné 110,-    do 12 let nevhodný

19.středa    CHRONIC    Mexiko, Francie  2016  92‘  tit.
v 19:30    Režie:  Michel Franco   Hrají: T.Roth, B.Tulloch, D.Dastmalchian, N.Norvind,...
V citlivém dramatu pro Davida není smrt ničím děsivým a tabuizovaným. Pracuje jako paliativní ošetřovatel těch, kteří na ni čekají – často jako na vysvobození z nesmírného utrpení. Klidný, uzavřený, ale velmi soucitný muž usnadňuje umírajícím poslední dny života s něhou a pozorností, která z pohledu nezaujatého pozorovatele vyvolává otázky. Co Davida tolik přitahuje na blízkosti smrti? Jaké trauma z minulosti ho sužuje? A není jeho vztah s klienty těsný až příliš?
Vstupné 90,-    do 15 let nepřístupný

20. čtvrtek    SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ PRO PODIVNÉ DĚTI    USA  2016  77‘  dabing 
v 18:00    Režie: Tim Burton    Hrají: E. Green, A. Butterfield, Ch. O’Dowd, E. Purnell,…
Nezapomenutelný filmový zážitek slibuje dobrodružný snímek ze světa kouzel a fantazie. Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele.
Vstupné 110,-    přístupný

24.pondělí    NEON DEMON    Francie, USA, Dánsko  2016  117´  tit.
v 19:30    Režie:  Nicolas Winding Refn   Hrají: E.Fanning, J. Malone, K.Reeves, Ch. Hendricks,...
„Fashion horor“ z opojného prostředí luxusních klubů, ateliérů a vil současného Los Angeles. Jesse je mladá, krásná a má onu tajemnou esenci, která ji vyčleňuje ze zástupu dokonalých krásek ucházejících se o svých pár let slávy na módních molech v Los Angeles. „Kdo by chtěl zkyslý mlíko, když může mít čerstvý maso", utrousí na její adresu jedna ze závistivých kolegyň. Neonový puls fashion světa pohlcuje Jesse natolik, že přehlíží varovné signály. Za marnivými kulisami kultu krásy totiž dříme dávné zlo, které se živí nevinností.
Vstupné 90,-    do 15 let nepřístupný

26.středa    INSTALATÉR Z TUCHLOVIC    ČR  2016  85´
v 19:30    Režie: Tomáš Vorel   Hrají: J. Kohák, E. Holubová, P. Špalková, F. Blažek, P. Čtvrtníček, J. Budař,...
Čtyřicetiletý Luboš Cafourek, hrdina smutné komedie, je svérázný instalatér. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo a to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem a jeho matka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku...
Vstupné 110,-    do 12 let nevhodný

27. čtvrtek    RODINNÉ ŠTĚSTÍ    Maďarsko  2016  81´  tit.
v 19:30    Režie: Szabolcs Hajdu   Hrají: S. Hajdu, O. Török-Illyés, E. Tankó, D. Szabó,…
Když vás okolnosti donutí ubytovat příbuzné u sebe doma, nebývá to žádný med. Stačí chvilka a jeden je podrážděný, druhý ukřivděný a třetí vám závidí auto. S přibývajícím počtem dní strávených v jednom bytě graduje výbušná situace do sledu vtipných, dramatických i absurdně banálních historek. Za komedii, která živě a autenticky vykresluje rodinné setkání, si z 51. MFF Karlovy Vary režisér, jenž ve snímku hraje i se svou ženou a dětmi, odvezl cenu za nejlepší herecký výkon a hlavní cenu festivalu za nejlepší film.
Vstupné 80,-    do 12 let nevhodný

31. pondělí    BEZVA ŽENSKÁ NA KRKU    ČR  2016  92´
v 19:30    Režie: Tomáš Hoffman   Hrají: O. Vetchý, P. Hřebíčková, M. Táborský, J. Langmajer, T. Kostková,...
V nové komedii se sympatická Eliška rozhodne začít nový život od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Rázovitý a hyperaktivní starosta nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem, který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil“. Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Eliška má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit…
Vstupné 120,-    přístupný

Kino hraje 2D projekce se zvukem Dolby Surround 7.1

Projekt DIGITALIZACE kina Vlast Janské Lázně
se uskutečnil s podporou STÁTNÍHO FONDU KINEMATOGRAFIE


Kontakty

MĚSTO JANSKÉ LÁZNĚ
nám. Svobody 273
542 25 Janské Lázně
Česká republika
IČ: 00277967
DIČ: CZ00277967
ID datové schránky 4bfbycd
č. účtu:
115-1085130297/0100

ÚŘEDNÍ HODINY
PO: 9:00–11:30 | 12:00–16:30
ÚT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
ST: 8:00–11:30 | 12:00–16:30
ČT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
PÁ: 8:00–11:30

Telefon: (+420) 499 875 101
Fax: (+420) 499 875 273
E-mail: mes...@janske-lazne.cz
Elektronická podatelna: taj...@janske-lazne.cz

FACEBOOK

PARTNERSKÉ MĚSTO

Polanica Zdrój
www.polanica.pl

           www.mobisys.cz

Poskytovatel internetu v knihovně:

Dodavatel vozidla FUSO

Podpora realizace projektů města
z dotačních programů KHKJanské Lázně


Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit | Web vytvořil DYNWEB
Webová kamera Města Janské Lázně