KINO VLAST JE DIGITÁLNÍ

Kino Vlast v Janských Lázních prošlo v první polovině srpna 2014 digitalizací podle světové certifikace DCI, aby odpovídalo veškerým současným požadavkům. S původními promítačkami na pětatřicetimilimetrové filmové pásy zmizel i monofonní zvuk, který v sále nahradil sedmikanálový formát Dolby Surround 7.1. Těžiště moderní digitální technologie, kterou instalovala společnost XCData, tvoří projektor Barco s kinoserverem Qube, ale renomované značky najdeme i ve zvukové výbavě, ať už jde o procesor Dolby, sedmnáct profesionálních reprosoustav KCS nebo zesilovače Behringer. Na novém plátně si diváci mohou 2D projekce vychutnat v rozlišení 2K, které dvakrát převyšuje možnosti disků blu-ray, případně HDTV. Stejný standard u nás už splňuje většina sálů v multiplexech, k nimž se také jednosálová kina po digitalizaci přibližují nabídkou premiérových filmů.  Ta byla dříve právě výsadou multikin, z nichž víceméně opotřebované distribuční kopie putovaly po několika týdnech do menších kin po celé republice. Na dřívější šrámy v obraze, který je nyní na plátně ostrý a do detailu prokreslený, mohou diváci v Kině Vlast jednou provždy zapomenout, sedmikanálový zvuk je v sále obklopí a vtáhne do děje.
Projekt digitalizace kina Vlast Janské Lázně byl realizován s podporou Státního fondu kinematografie.

Závěrečná zpráva projektu Digitalizace kina Vlast Janské Lázně dle standardu DCI - zde

PROGRAM kina Vlast Janské Lázně     KVĚTEN 2018    

Telefon a záznamník: 499 875 121    e-mail : kin...@janske-lazne.cz
Sledujete program také na Facebooku: https://www.facebook.com/kinovlast.janskelazne

2. středa    NICO, 1988    Itálie, Belgie  2017  93‘ tit.
v 19:30    Režie: Susanna NicchiarelliHrají: T. Dyrholmová, J. G.   Sinclair, A. Marincaová, …
Road movie věnovaná posledním letům života Christy Päffgenové známé pod uměleckým jménem Nico. popisuje sólovou uměleckou dráhu hudební ikony, Warholovy múzy, zpěvačky Velvet Underground a legendárně krásné ženy. Jedná se o příběh posledních turné Nico a její kapely v osmdesátých letech, kdy tato "kněžka temnoty" znovu našla samu sebe, zbavila se tíhy svojí krásy a našla cestu ke svému zapomenutému synovi.
Vstupné 70,-        do 15 let nepřístupný

3. čtvrtek    SHERLOCK KOUMES    USA, VB  2018  86‘  dabing    
v 18:00    Režie: John Stevenson
Dobrodružná detektivní animovaná komedie líčí největší případ sádrové verze legendárního detektiva. Kdo jiný by měl vyšetřovat hromadné mizení zahradních trpaslíků než Sherlock, který se do řešení téhle záhady pustí s nasazením sobě vlastním. Trpasličí Sherlock se svým parťákem Watsonem se objevují na místě činu právě včas!
Vstupné 125,-  děti do 15 let 100,-    přístupný

PROMÍTEJ I TY
Dokumentární filmy o lidských právech - každý sudý čtvrtek projekce v předsálí kina

3. čtvrtek     10 MILIARD – CO MÁTE NA TALÍŘI?     Německo 2015  102´ tit.
ve 20:00    Režie: Valentin Thurn
Jaký způsob produkce potravin dokáže uživit rostoucí počet lidí na této planetě? Nestojí svět na rozhraní potravinové katastrofy? Režisér rozebírá jednotlivé přístupy zemědělství, od mechanizovaného průmyslového způsobu přes umělou výrobu potravin po městské zahradničení na parkovacích stáních. Film servíruje různorodé pohledy ze všech koutů světa, finální rozhodnutí je však na každém z nás: jaké jídlo si na svůj talíř sami vybereme?
Zdarma.

7. pondělí    HASTRMAN    ČR  2018  100‘    
v 19:30    Režie: Ondřej Havelka  Hrají: K. Dobrý, S. Zmrzlá, J. Kolařík, J. Maryško, …
Romantický a zároveň ironický příběh barona de Caus, jehož láska k venkovské dívce Katynce naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní. Baron se vrací se svým sluhou z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Katynka je nespoutaná a výjimečná dívka, kterou jsou okouzleni všichni. Čím více se hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí.
Vstupné 120,-    do 12  let nevhodný

9. středa    VNITŘNÍ SLUNCE    Francie  2018  94‘ tit.
v 19:30    Režie: Claire Denis  Hrají: J. Binoche, G. Depardieu, V. Bruni Tedeschi, N. Duvauchelle
Rozvedená umělkyně Isabelle hledá životní lásku. Své naděje ale vkládá do mužů, kteří jsou spíše opakem tohoto ideálu. Romkantická komedie odhaluje ty nejvýmluvnější pasáže z Isabellina života, které dohromady skládají osobnost nerozhodné, neurotické, ale přesto stále neodolatelně šarmantní ženy, která až na samém konci prozradí divákovi, co je jejím vodítkem k nalezení „toho pravého“.
Vstupné 100,-    do 12 let nevhodný

10. čtvrtek    PŘÍSLIB ÚSVITU    Francie  2017  130‘  tit.    
v 19:30    Režie: Eric Barbier  Hrají: Ch. Gainsbourg, P. Niney, J.-P. Darroussin, F. Oldfield, …
Malý Roman Kacew vyrůstá v meziválečném Polsku na pokraji chudoby. Jeho matka Nina je houževnatá, cílevědomá žena, která chce pro svého syna jen to nejlepší. Jednou z něj bude dekorovaný voják a slavný spisovatel, říká svým sousedům. Roman se rozhodne žít její sny, naplnit každý příslib, který jí kdy dal a postupně se stává Romainem Garym, mužem, jehož knihy se zařadí mezi mistrovská díla francouzské literatury. Autobiografický příběh.
Vstupné 90,-        přístupný

14. pondělí    DVĚ NEVĚSTY A JEDNA SVATBA    ČR  2018  89‘    
v 19:30    Režie: Tomáš Svoboda
Hrají: A. Polívková, J. Dolanský, E. Geislerová, E. Holubová, …
Romantická komedie, ve které Marie, typická městská „singl“, pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. A tak Marie přijíždí na návštěvu do rodné vesničky. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí. Ale celá věc má jeden háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry.
Vstupné 110,-    do 12  let nevhodný

16. středa    PŘÁNÍ SMRTI    USA  2017  107‘ tit.
v 19:30    Režie: Eli Roth  Hrají: B. Willis, E. Shue, V. D´Onofrio,...
Po brutálním napadáním ve vlastním domě lékaře Paula Kerseye, umírá jeho manželka a dcera zůstane v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny, protože podobných případů řeší desítky denně. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje. Bruce Willis v novém akčním filmu.
Vstupné 100,-    do 15 let nepřístupný

17. čtvrtek    VČELKA MÁJA: MEDOVÉ HRY    SRN, Austraálie  2018  85‘  dabing    
v 18:00    Režie: Noel Cleary, Alexs Stadermann
V Májině úlu to bzučí vzrušením, už dokončili letní sklizeň a Medová louka má poprvé reprezentaci na Medových hrách! V sázce je ovšem mnohem více, když nevyhrají, bude muset jejich úl odevzdávat veškerou zásobu medu zlé včelí císařovně. A tak je zase na Máje a Vilíkovi, aby zachránili své přátele i svůj domov. Animovaný snímek pro ty nejmenší.
Vstupné 90,-        přístupný

PROMÍTEJ I TY
Dokumentární filmy o lidských právech - každý sudý čtvrtek projekce v předsálí kina

17. čtvrtek     BĚLORUSKÝ SEN     Rusko  2011  55´  tit.
ve 20:00    Režie: Ekaterina Kibalchich
„Nejkrásnějším obdobím v naší zemi byl podzim 2010,“ říká anonymní průvodce a jeho slova ilustrují záběry z volebních setkání nezávislých prezidentských kandidátů. Vypravěč společně s řadou dalších doufá, že první svobodné volby po šestnácti letech ukončí v Bělorusku autoritativní režim Alexandra Lukašenka. Film však nabízí jedinečný pohled zblízka na totalitní praktiky státního aparátu, který se neštítí mediální propagandy, zneužívání tajné policie, vyhrožování a vykonstruovaných procesů.
Zdarma.

21. pondělí    AKTA PENTAGON: SKRYTÁ VÁLKA   USA  2018  116’tit.    
v 19:30    Režie: Steven Spielberg  Hrají: T. Hanks, M. Streep, S. Paulson, b. Odenkirk, …
Historický film líčí dramatický příběh novinářů, kteří se rozhodli riskovat nejen kariéru ale i svou svobodu a zveřejnit zprávu z utajované studie o americkém nasazení ve Vietnamské válce. Snaha o ututlání skutečností trvala čtyři prezidentská období a donutila historicky první ženu v čele amerického vydavatelství Kate Graham a ambiciózního šéfredaktora Bena Bradleeho z deníku The Washington Post vyhlásit vládě bezprecedentní válku o právo na zveřejnění dokumentů Pentagon Papers.
Vstupné 100,-    do 12  let nevhodný

23. středa    POMSTA    Francie  2017  108‘ tit.
v 19:30    Režie: Coralie Fargeat  Hrají: M. A. I. Lutz, K. Janssens, V. Colombe, G. Bouchede, …
Akční thriller, ve kterém se bohatí milující tatínkové od rodin jako každý rok sejdou uprostřed pouště, aby posílili své mužství a vybili stres pořádným lovem. Tentokrát si ale jeden z nich přiveze milenku, neuvěřitelně sexy „lolitu“. Věci se ale vymknou kontrole a oni nechají umírající dívku uprostřed pouště. Té se však podaří sebrat poslední síly a chlapský výlet se změní na nemilosrdný lov…
Vstupné 100,-    do 18 let nepřístupný

24. čtvrtek    PEPA    ČR  2018  90‘    
v 19:30    Režie: Ján Novák  Hrají: M. Suchánek P. Špalková, F. Blažek, A. Stropnická, …
V cynické komedii je hlavním hrdinou padesátiletý úředník Pepa, tak trochu podpantoflák, žijící se svou rodinou v obyčejném okresním městě. Pepa ale ví, že se musí něco změnit, a dokonce velmi dobře ví, co to „něco“ je. Jenže cesta k cíli bývá někdy hodně trnitá, a tak sledujeme sled více či méně marných a tragikomických pokusů Pepy, hrdiny outsidera, začít svůj život konečně žít.
Vstupné 110,-    do 12  let nevhodný

26. sobota     OSLAVA DNE DĚTÍ
9 – 12 h.    Horní promenáda za Kolonádou - zábavné soutěže, hudba a atrakce pro děti i rodiče.
v 15:00    Městské kino: LETÍME!   84´  dabing
Dobrodružný animovaný film pro pro celou rodinu o vrabčím sirotkovi Richardovi, který vyrůstá v čapí rodině, a tak si myslí si, že je také čáp. A když přijde čas, vydává se na velkolepý let do dálné Afriky.
Vstupné dospělí 100,-  děti zdarma    přístupný


28. pondělí    MIAMI    Finsko  2017  119‘  tit.    
v 19:30    Režie: Zaida Bergroth  Hrají: K. Kosonen, S. Kuittinen, A. Anton, J. Ulfsak, …
Napínavá i poetická road movie o dvojici sester, které prchají před pomstou gangsterů. Starší Angelu po vystoupení v baru osloví mladší nevlastní sestra Anna, s níž se roky neviděla. Setkání naruší vpád gangstera, kterému Angela dluží peníze. Anna jí zachrání život a společně se vydávají na útěk. Během něj se snaží tancem vydělat peníze, aby splatily dluh.
Vstupné 90,-        do 15  let nepřístupný

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
29. úterý    PAN KAPLAN MÁ TŘÍDU RÁD, aneb „kolik jazyků neumíš, tolikrát jsi za blba“
v 19:30    Vlastenecký divadelní spolek Vlastík z Vrchlabí, který letos slaví 20 let existence,Vás zve na komedii podle knih Leo Rostena, v úpravě Miroslava Hanuše. Informace o souboru: http://vlastik.brbla.net/

30. středa    AVENGERS: INFINITY WAR    USA  2018  155‘ tit.
v 19:30    Režie: Anthony Russo, Joe Russo  Hrají: R. Downey Jr., Ch Hemsworth, M. Ruffalo, S. Johansson, …
Akční dobrodružný snímek završuje neuvěřitelnou desetiletou cestu filmovým světem studia Marvel a přináší na stříbrná plátna nejsmrtonosnější a nejultimátnější válku všech dob. Avengers a jejich superhrdinští spojenci musí riskovat úplně vše a pokusit se porazit mocného Thanose dřív než jeho bleskový útok, provázený ničením a zkázou, zničí vesmír jednou provždy.
Vstupné 100,-    do 12 let nevhodný

31. čtvrtek    V HUSÍ KŮŽI    USA, Čína  2018  91‘  dabing    
v 18:00    Režie: Christopher Jenkins  
Animovaná komedie přinese jednomu houserovi zvláštní úkol. Musí se začít starat o dvě malé kachničky a pomoci jim z bryndy, kterou tak trochu sám způsobil. Jejich společné dobrodružství ukáže, že rodina může mít všechny možné podoby i tvary a dokonce i peří. A že přátelství a rodina je ta největší zábava a jízda.
Vstupné 110,-    přístupný

PROMÍTEJ I TY
Dokumentární filmy o lidských právech - každý sudý čtvrtek projekce v předsálí kina
31. čtvrtek     VIVA CUBA LIBRE     Kuba    2013  60´
ve 20:00    Režie: Jesse Acevedo
Režisér odhaluje divákům odvrácenou stránku života na „ostrově svobody“, kterou v katalozích cestovních kanceláří nenalezneme. S myšlenkou hrozby vězení sleduje raperskou partu Los Aldeanos, která propůjčuje svůj hlas všem státem šikanovaným, neprávem stíhaným a týraným Kubáncům. Jejich hudbu vláda zakazuje, jejich koncerty se konají tajně v odlehlých částech země, sami rapeři čas od času končí ve vězení. Ideu svobody, kterou hudebníci šíří, však represe zastavit nedokáže.
Zdarma.
Kontakty

MĚSTO JANSKÉ LÁZNĚ
nám. Svobody 273
542 25 Janské Lázně
Česká republika
IČ: 00277967
DIČ: CZ00277967
ID datové schránky 4bfbycd
č. účtu:
115-1085130297/0100

ÚŘEDNÍ HODINY
PO: 9:00–11:30 | 12:00–16:30
ÚT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
ST: 8:00–11:30 | 12:00–16:30
ČT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
PÁ: 8:00–11:30

Telefon: (+420) 499 875 101
Fax: (+420) 499 875 273
E-mail: mes...@janske-lazne.cz
Elektronická podatelna: pod...@janske-lazne.cz

MONITOR - ROZPOČET

ZIMNÍ VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA CENTRA MĚSTA

LETNÍ VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA MĚSTA

PARTNERSKÉ MĚSTO

Polanica Zdrój
www.polanica.pl

           www.mobisys.cz

Poskytovatel internetu v knihovně:

Dodavatel vozidla FUSO

Podpora realizace projektů města
z dotačních programů KHKJanské Lázně


Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit | Web vytvořil DYNWEB
Webová kamera Města Janské Lázně