KINO VLAST JE DIGITÁLNÍ

Kino Vlast v Janských Lázních prošlo v první polovině srpna 2014 digitalizací podle světové certifikace DCI, aby odpovídalo veškerým současným požadavkům. S původními promítačkami na pětatřicetimilimetrové filmové pásy zmizel i monofonní zvuk, který v sále nahradil sedmikanálový formát Dolby Surround 7.1. Těžiště moderní digitální technologie, kterou instalovala společnost XCData, tvoří projektor Barco s kinoserverem Qube, ale renomované značky najdeme i ve zvukové výbavě, ať už jde o procesor Dolby, sedmnáct profesionálních reprosoustav KCS nebo zesilovače Behringer. Na novém plátně si diváci mohou 2D projekce vychutnat v rozlišení 2K, které dvakrát převyšuje možnosti disků blu-ray, případně HDTV. Stejný standard u nás už splňuje většina sálů v multiplexech, k nimž se také jednosálová kina po digitalizaci přibližují nabídkou premiérových filmů.  Ta byla dříve právě výsadou multikin, z nichž víceméně opotřebované distribuční kopie putovaly po několika týdnech do menších kin po celé republice. Na dřívější šrámy v obraze, který je nyní na plátně ostrý a do detailu prokreslený, mohou diváci v Kině Vlast jednou provždy zapomenout, sedmikanálový zvuk je v sále obklopí a vtáhne do děje.
Projekt digitalizace kina Vlast Janské Lázně byl realizován s podporou Státního fondu kinematografie.

Závěrečná zpráva projektu Digitalizace kina Vlast Janské Lázně dle standardu DCI - zde

PROGRAM kina Vlast Janské Lázně     ŘÍJEN  2017    

Telefon a záznamník: 499 875 121    e-mail : kin...@janske-lazne.cz

Sledujte program na Facebooku: https://www.facebook.com/kinovlast.janskelazne

2. pondělí    MATRIX    USA, Austrálie 1999  131‘ tit.  Projekt 100
v 19:30    Režie: Andy Wachowski, Larry Wachowski   Hrají: K. Reeves, L. Fishburne, C.-A. Mossová, H. Weaving,...
Thomas A. Anderson vede dvojí život. Přes den je průměrnym programátorem v nadnárodní společnosti, v noci se z něj stává počítačovy hacker známy jako Neo. Už dlouho mu vrtá hlavou podezření, že se světem je něco v nepořádku, ale skutečnost se vymyká i jeho nejbujnějším představám. Díky sérii podivny?ch událostí je Neo vytažen z falešné reality do reálného zničeného světa, ve kterém lidstvo vede válku s inteligentními stroji, které samo vytvořilo. Kultovní kyberpunková sci-fi jízda znovu v kinech...
Vstupné 80,-        do 15 let nepřístupný

4. středa    MASARYK    ČR  2017  113´
v 19:30    Režie: Julius Ševčík   Hrají: K. Roden, O. Kaiser, A. Jover, H. Zischler, E. Herzigová,...
Na pozadí historických událostí se odehrává napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného, sebedestruktivního muže a jeho marného boje o budoucnost vlastní země. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa.
Vstupné 100,-        přístupný

5. čtvrtek    EMOJI VE FILMU    USA 2017  91‘  dabing    
v 18:00    Režie: Anthony Leondis
Emoji ve filmu vás zavedou do tajného světa uvnitř vašeho mobilu. V aplikaci pro textové zprávy se ukrývá Textopolis, bujná metropole, ve které žijí vaši oblíbení Emoji v naději, že se jednou dostanou do zprávy. Každý z Emoji má jen jeden výraz, až na smajlíka jménem Gene, který má výraz vícevýznamový. To je ovšem problém, a tak se Gene rozhodne stát „normálním.“ Pomocnou ruku mu nabídne Hi-5 a nechvalně proslulá hackerka Jailbreak. Animovaný film pro celou rodinu.
Vstupné 90,-        přístupný

9. pondělí    KINGSMAN: ZLATÝ KRUH    USA 2017  141‘ tit.
v 19:30    Režie: Matthew Vaughn   Hrají: C.Firth, J. Moore, T. Egerton, M. Strong,...
S tajnými agenty ještě tajnější organizace Kingsman jsme se v akční komedii rozloučili v poněkud rozpačité situaci. A nyní čelí zbylí hrdinové nové výzvě. Jejich tajnou centrálu totiž zničil kdosi s pořádným arzenálem a celý svět se stává rukojmím dalšího šíleného padoucha. Kingsmany čekají nové úkoly a překážky. Spojí se se spřátelenou americkou špionážní organizací Statesman, aby společnými silami porazili mimořádně nebezpečnou padoušku a při tom zachránili tak trochu zase celou Zemi...
Vstupné 130,-        do 15 let nepřístupný

11. středa    VÍNO NÁS SPOJUJE    Francie 2017  113‘ tit.
v 19:30    Režie: Cédric Klapisch    Hrají: P. Marma?, A. Girardot, F. Civil, J.-M. Roulot,...
Jean už deset let cestuje po světě a zpřetrhal všechna pouta, která ho spojovala s rodinou žijící v Burgundsku. Jeho otec ale vážně onemocní a tak se po letech musí vrátit do krajiny svého dětství. Je konec léta, blíží se vinobraní a po otcově smrti se Jean musí spolu se svými sourozenci Juliettou a Jéremym domluvit, co bude se zděděným rodinným vinohradem. Tři sourozenci tak během jednoho vinařského roku, v rytmu ročních období postupně upevňují nejen vztah k vinohradu, ale i mezi sebou.
Vstupné 100,-        do 12 let nevhodný

12. čtvrtek    ŽIVOT ZA ŽIVOT    Francie, Belgie   2016  103‘ tit.
v 19:30    Režie: Katell Quillévéré   Hrají: T. Rahim, E. Seigner, A. Dorval, B. Lanners,...
Vše začíná v noci, tři mladí surfaři si vyjedou na rozbouřené moře. O několik hodin později, po cestě domů, dochází k nehodě. Vše je zcela závislé na životě v nemocnici v Le Havre, existence jednoho z mladíků je jenom iluzí. Mezitím v Paříži čeká žena na transplantaci orgánu, který jí přinese druhou šanci na život…. Provokující, napínvý a prozíravý naturalistický snímek oceňovaného režiséra mistrně nahlíží do rozbouřených srdcí a duší hlavních postav.
Vstupné 100,-        přístupný

16. pondělí    ZAHRADNICTVÍ: DEZERTÉR    ČR  2017  115‘
v 19:30    Režie: Jan Hřebejk   Hrají: J. Macháček, G. Míčová, K. Melíšková, A. Geislerová,...
Druhá kapitola rodinné ságy se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní roli zde hraje majitel noblesního kadeřnického salonu v centru Prahy Otto Bock. Podnik je smyslem a naplněním jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkou Elou a jejími sestrami. Všichni s ohromným úsilím realizují svůj sen, jenže přichází zlom po únorovém komunistickém puči. Ottova firma je vyvlastněna státem a jemu se podruhé v životě rozpadá svět.
Vstupné 120,-        přístupný

18. středa    HORA MEZI NÁMI    USA  2017  109‘ tit.
v 19:30    Režie: Hany Abu-Asad   Hrají: K. Winslet, I. Elba, D. Mulroney, B. Bridges,...
Alex je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Na letišti, kde uvízne kvůli bouři,  se setká s Benem, lékařem spěchajícím na důležitou operaci. Tito náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se dva rozdílní lidé ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Strhující dramatický příběh o lásce a vůli přežít.
Vstupné 120,-        do 12 let nevhodný

19. čtvrtek    ESA Z PRALESA    Francie  2017  97‘  dabing
v 18:00    Režie: David Alaux
Tučňák Maurice se statečným srdcem tygra, se touží stát nejlepším kung-fu mistrem na světě. Se svými zvířecími přáteli tvoří bandu známou jako Esa z pralesa, která se snaží udržovat v džungli pořádek a spravedlnost. Na prales si ale brousí zuby ďábelsky proradná koala Igor, který nadevše miluje chaos. Se svou armádou hloupých paviánů chce jednou provždy zničit celou džungli. Esa z pralesa se tedy neohroženě vydávají do boje… Animovaný rodinný příběh.
Vstupné 110,-        přístupný

23. pondělí    WIND RIVER    USA  2017  107‘ tit.
v 19:30    Režie: Taylor Sheridan   Hrají: J. Renner, E. Olsen, G. Greene, J. Bernthal,...
Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti. Působivý drsný příběh podle skutečných událostí s vynikajícími hereckými výkony.
Vstupné 100,-        do 12 let nevhodný

25. středa    ALIBI NA MÍRU    Francie 2017  90‘ tit.
v 19:30    Režie: Philippe Lacheau   Hrají: P. Lacheau, É. Fontan, J. Arruti, T. Boudali,…
Bláznivá komedie, ve které hlavní hrdina provozuje kancelář na výrobu alibi na zakázku. Zamiluje se ale do dívky, která nesnáší lži a brzo zjistí, že její táta je jeho dobrý klient. Lavina šílených událostí, malérů a zvratů na sebe nenechá dlouho čekat. Komedie, která vás naučí říkat pravdu. Anebo si sehnat opravdu pořádný alibi.
Vstupné 110,-        přístupný

26. čtvrtek    AMERICKÝ ZABIJÁK    USA  2017  112‘ tit.
v 19:30    Režie: Michael Cuesta   Hrají: M. Keaton, D. O'Brien, T. Kitsch,...
Ve čtrnácti letech mu tragická autonehoda vzala oba rodiče. O devět let později přišel o svou přítelkyni při teroristickém útoku. Při hledání pomsty se Mitch dostává pod ruku zástupkyně ředitele CIA Irene Kennedy, která z něj chce udělat tajného agenta. Posílá ho proto ke Stanu Harleymu, veteránovi ze studené války, aby ho pořádně vycvičil. Akční thriller podle stejnojmenného špionážního románu známého amerického spisovatele Vince Flynna.
Vstupné 120,-        do 15 let nepřístupný

30. pondělí    BLADE RUNNER 2049    USA  2017  163´ tit.
v 19:30    Režie: Denis Villeneuve   Hrají: R. Gosling, H. Ford, J. Leto, A. De Armas,...
Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi, bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný... Sci-fi thrillr s hvězdným hereckým obsazením.
Vstupné 110,-        do 15 let nepřístupný

Kino hraje 2D projekce se zvukem Dolby Surround 7.1
Projekt DIGITALIZACE kina Vlast Janské Lázně se uskutečnil s podporou STÁTNÍHO FONDU KINEMATOGRAFIE


Kontakty

MĚSTO JANSKÉ LÁZNĚ
nám. Svobody 273
542 25 Janské Lázně
Česká republika
IČ: 00277967
DIČ: CZ00277967
ID datové schránky 4bfbycd
č. účtu:
115-1085130297/0100

ÚŘEDNÍ HODINY
PO: 9:00–11:30 | 12:00–16:30
ÚT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
ST: 8:00–11:30 | 12:00–16:30
ČT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
PÁ: 8:00–11:30

Telefon: (+420) 499 875 101
Fax: (+420) 499 875 273
E-mail: mes...@janske-lazne.cz
Elektronická podatelna: taj...@janske-lazne.cz

MONITOR - ROZPOČET

ZIMNÍ VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA CENTRA MĚSTA

 

PARTNERSKÉ MĚSTO

Polanica Zdrój
www.polanica.pl

           www.mobisys.cz

Poskytovatel internetu v knihovně:

Dodavatel vozidla FUSO

Podpora realizace projektů města
z dotačních programů KHKJanské Lázně


Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit | Web vytvořil DYNWEB
Webová kamera Města Janské Lázně