KINO VLAST JE DIGITÁLNÍ

Kino Vlast v Janských Lázních prošlo v první polovině srpna digitalizací podle světové certifikace DCI, aby odpovídalo veškerým současným požadavkům. S původními promítačkami na pětatřicetimilimetrové filmové pásy zmizel i monofonní zvuk, který v sále nahradil sedmikanálový formát Dolby Surround 7.1. Těžiště moderní digitální technologie, kterou instalovala společnost XCData, tvoří projektor Barco s kinoserverem Qube, ale renomované značky najdeme i ve zvukové výbavě, ať už jde o procesor Dolby, sedmnáct profesionálních reprosoustav KCS nebo zesilovače Behringer. Na novém plátně si diváci mohou 2D projekce vychutnat v rozlišení 2K, které dvakrát převyšuje možnosti disků blu-ray, případně HDTV. Stejný standard u nás už splňuje většina sálů v multiplexech, k nimž se také jednosálová kina po digitalizaci přibližují nabídkou premiérových filmů.  Ta byla dříve právě výsadou multikin, z nichž víceméně opotřebované distribuční kopie putovaly po několika týdnech do menších kin po celé republice. Na dřívější šrámy v obraze, který je nyní na plátně ostrý a do detailu prokreslený, mohou diváci v Kině Vlast jednou provždy zapomenout, sedmikanálový zvuk je v sále obklopí a vtáhne do děje.
Projekt digitalizace kina Vlast Janské Lázně byl realizován s podporou Státního fondu kinematografie.

Závěrečná zpráva projektu Digitalizace kina Vlast Janské Lázně dle standardu DCI - zde

PROGRAM kina Vlast Janské Lázně     DUBEN  2017    

Telefon a záznamník: 499 875 121    e-mail : kin...@janske-lazne.cz

Sledujte program také na Facebooku: https://www.facebook.com/kinovlast.janskelazne

3. pondělí     KONG: OSTROV LEBEK    USA 2017  118´ tit.
v 19:30    Režie: Jordan Vogt-Roberts   Hrají: T. Hiddleston, B. Larson, S. L. Jackson, J. C. Reilly,...
Strhující dobrodružný film vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a rozpoutávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou.
Vstupné 110,-    do 12 let nevhodný

5. středa     TANEČNICE    Francie, Belgie, ČR 2017  108´  tit.
v 19:30    Režie: Stephanie di Giusto   Hrají: Soko, G. Ulliel, M. Thierry, L.-R. Depp,...
Romantické drama se vrací do Paříže přelomu 20. století, kdy byla tanečnice Lo?e Fullerová hvězdou kabaretu Folies Berg?re. Někdejší farmářskou dcerku z amerického Středozápadu nic nepředurčovalo k tomu, že jednou bude tančit v pařížské Opeře. Ale stalo se. Skryta v metrech hedvábí, paže prodloužené dlouhými dřevěnými tyčemi, Loie znovu objevuje své tělo na jevišti a uchvacuje publikum svým revolučním tancem. Oslní celé město, stane se ikonou a zářícím symbolem jedné generace.  
Vstupné 100,-    přístupný

6. čtvrtek     ŠMOULOVÉ: ZAPOMENUTÁ VESNICE     USA 2017  88´  dabing
v 18:00    Režie: Kelly Asbury
V novém animovaném filmu se Šmoulinka po nálezu tajuplné mapy vydává společně se svými nejlepšími kamarády na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své dramatické cestě plné akce a nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie!
Vstupné 120,-    přístupný

10. pondělí    RANDE NASLEPO    Německo  2017  111´  dabing
v 19:30    Režie: Marc Rothemund   Hrají: K. Ullmann, J. Matschenz, A. M. Mühe, A.Held,...
Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování i přes svůj handicap nakonec uspěje. Romantická komedie podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte.
Vstupné 120,-    přístupný

12. středa     ÚKRYT V ZOO    USA, VB, ČR  2017  127´  tit.
v 19:30    Režie: Niki Caro   Hrají: J. Chastain, D.Brühl, J. Heldenbergh, M. Issová,...
Historické drama natočené podle skutečné události, zpracovává příběh manželů Żabińskych, kteří před druhou světovou válkou vedli ve Varšavě prosperující zoologickou zahradu. Za války se pak stali součástí odboje a v zahradě, zdevastované válečnými akcemi, ukrývali na tři sta varšavských židů. Současně se snažili udržovat funkčnost zoologické zahrady a odváděli pozornost nacistických pohlavárů záchranou a chovem řady druhů zvířat.
Vstupné 110,-    do 12 let nevhodný

13. čtvrtek     KRÁSKA A ZVÍŘE     USA 2017  130´  dabing
v 18:00    Režie: Bill Condon   Hrají: E. Watson, D. Stevens,  L. Evans, K. Kline,...
Ohromující filmová oslava jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, v níž velkolepým způsobem ožívá pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že pod obludným zvířecím zevnějškem se ukrývá vlídná duše skutečného prince.
Vstupné 100,-    přístupný

18. úterý    ŽIVOT    USA 2017  104´  tit.
v 19:30    Režie: Daniel Espinosa   Hrají: J. Gyllenhaal, R. Ferguson, R. Reynolds, H. Sanada,...
Sci-fi thriller vypráví příběh šestičlenné posádky Mezinárodní vesmírné stanice, která se ocitá na samotném pokraji jednoho z nejdůležitějších objevů lidských dějin: prvního důkazu o existenci mimozemského života na Marsu. Jak členové posádky pokračují ve svém výzkumu, mají jimi uplatňované metody nezamýšlené následky, a forma života, kterou zkoumají, se ukazuje být mnohem inteligentnější, než kdokoliv očekával.
Vstupné 110,-    do 15 let nepřístupný

19. středa     GHOST IN THE SHELL    USA  2017  106´  tit.
v 19:30    Režie: Rupert Sanders   Hrají: S. Johansson, M. Pitt, T. Kitano, J. Binoche,...
Akční sci-fi příběh velitelky speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům, se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. I hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek.
Vstupné 120,-    do 12 let nevhodný

20. čtvrtek     PUTOVÁNÍ TUČŇÁKŮ: VOLÁNÍ OCEÁNU     Francie 2017  82´  dabing
v 18:00    Režie: Luc Jacquet
Pozoruhodný příběh malého tučňáka, připravujícího se na svou první cestu k moři, nás zavádí do ledového království Antarktidy. Tak jako každý tučňák, i náš hrdina naslouchá tajemnému volání, které ho vábí na dalekou pouť do neznáma. V zásadních chvílích dospívání jsou mu oporou matka a moudrý otec, který díky svým zkušenostem a autoritě dodává odvahu i dalším členům skupiny a pomáhá jim čelit těžkostem a nástrahám. Dobrodružství, plné překrásných záběrů, roztomilých tučňáčích mláďátek, humoru i napětí, z nejodlehlejších částí naší planety je pohlcující a jedinečný zážitek.
Vstupné 80,-    přístupný

24. pondělí ŠPUNTI NA VODĚ    ČR  2017  85´
v 19:30    Režie: Jiří Chlumský   Hrají: J. Langmajer, H. Čermák, P. Liška, T. Vilhelmová,...
Prosluněná, hravá rodinná komedie o tom, co nastane, když se tři tátové nechtějí vzdát pánské jízdy a rozhodnou se sjet Sázavu i se svými dětmi. Rodiče bratrů Igora a Davida chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra, povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. A tak se desetičlenná expedice vydává na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě veselých zážitků.
Vstupné 120,-    přístupný

26. středa     PROTI VLASTNÍ KRVI    VB  2016  98´  tit.
v 19:30    Režie: Adam Smith   Hrají: M. Fassbender, B. Gleeson, L. Marshal, G. Smith,...
V čele klanu Cutlerů, kteří žijí jako psanci uprostřed krásného anglického hrabství, stojí Colby a pevnou rukou udržuje ve své kočovné komunitě tradiční životní styl a zvyky. Colby by rád předal své vůdcovství synovi Chadovi, ale ten není úplně nadšený. Chad se totiž na svět dívá jinou perspektivou než jeho táta. Začíná být rozpolcený mezi rodinnou tradicí kočovníků a chmatáků a touhou se z drsného životního stylu vymanit a postarat se svým dětem a manželce o lepší život i budoucnost. Netradiční rodinné drama rozehrává otázky, které se můžou týkat každého...
Vstupné 110,-    do 15 let nepřístupný

27. čtvrtek     ZTRACENÉ MĚSTO Z     USA 2017  140´  tit.
v 19:30    Režie: James Gray   Hrají: Ch. Hunnam, T. Holland, R. Pattinson, S. Miller,...
Během několika expedic na začátku minulého století britský badatel, podplukovník Fawcett a jeho asistent Henry Costin zmapují dosud neznámé území v Bolívii. S pomocí domorodců se vydávají proti proudu Rio Verde. Výprava čelí kanibalům, nemocem, nekonečným dešťům a nedostatku potravin, ale Fawcett se nevzdává. Hluboko v srdci pralesa nachází důkazy o existenci neznámé, velmi vyspělé civilizace. Dobrodružný film inspirovaný skutečným příběhem podle knižního bestselleru Davida Granna.
Vstupné 120,-    přístupný

30. neděle    ČARODĚJNICE
od 18:00    Tradiční pálení ohně u fotbalového hřiště  SK Janské Lázně s občerstvením a hudbou.


Kino hraje 2D projekce se zvukem Dolby Surround 7.1
Projekt DIGITALIZACE kina Vlast Janské Lázně se uskutečnil s podporou STÁTNÍHO FONDU KINEMATOGRAFIE


Kontakty

MĚSTO JANSKÉ LÁZNĚ
nám. Svobody 273
542 25 Janské Lázně
Česká republika
IČ: 00277967
DIČ: CZ00277967
ID datové schránky 4bfbycd
č. účtu:
115-1085130297/0100

ÚŘEDNÍ HODINY
PO: 9:00–11:30 | 12:00–16:30
ÚT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
ST: 8:00–11:30 | 12:00–16:30
ČT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
PÁ: 8:00–11:30

Telefon: (+420) 499 875 101
Fax: (+420) 499 875 273
E-mail: mes...@janske-lazne.cz
Elektronická podatelna: taj...@janske-lazne.cz

MONITOR - ROZPOČET

NOVÁ VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA CENTRA MĚSTA

 

PARTNERSKÉ MĚSTO

Polanica Zdrój
www.polanica.pl

           www.mobisys.cz

Poskytovatel internetu v knihovně:

Dodavatel vozidla FUSO

Podpora realizace projektů města
z dotačních programů KHKJanské Lázně


Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit | Web vytvořil DYNWEB
Webová kamera Města Janské Lázně