KINO VLAST JE DIGITÁLNÍ

Kino Vlast v Janských Lázních prošlo v první polovině srpna 2014 digitalizací podle světové certifikace DCI, aby odpovídalo veškerým současným požadavkům. S původními promítačkami na pětatřicetimilimetrové filmové pásy zmizel i monofonní zvuk, který v sále nahradil sedmikanálový formát Dolby Surround 7.1. Těžiště moderní digitální technologie, kterou instalovala společnost XCData, tvoří projektor Barco s kinoserverem Qube, ale renomované značky najdeme i ve zvukové výbavě, ať už jde o procesor Dolby, sedmnáct profesionálních reprosoustav KCS nebo zesilovače Behringer. Na novém plátně si diváci mohou 2D projekce vychutnat v rozlišení 2K, které dvakrát převyšuje možnosti disků blu-ray, případně HDTV. Stejný standard u nás už splňuje většina sálů v multiplexech, k nimž se také jednosálová kina po digitalizaci přibližují nabídkou premiérových filmů.  Ta byla dříve právě výsadou multikin, z nichž víceméně opotřebované distribuční kopie putovaly po několika týdnech do menších kin po celé republice. Na dřívější šrámy v obraze, který je nyní na plátně ostrý a do detailu prokreslený, mohou diváci v Kině Vlast jednou provždy zapomenout, sedmikanálový zvuk je v sále obklopí a vtáhne do děje.
Projekt digitalizace kina Vlast Janské Lázně byl realizován s podporou Státního fondu kinematografie.

Závěrečná zpráva projektu Digitalizace kina Vlast Janské Lázně dle standardu DCI - zde

PROGRAM kina Vlast Janské Lázně     SRPEN  2017    

Telefon a záznamník: 499 875 121    e-mail : kin...@janske-lazne.cz
Sledujte program na Facebooku: https://www.facebook.com/kinovlast.janskelazne
            
2. středa     MILOVNÍK PO PŘECHODU    USA  2017  115´  tit.
v 19:30    Režie: Ken Marino  Hrají: E. Derbez, S. Hayek, R.Welch, R. Lowe,…
Hlavním hrdinou odvážné a svůdné letní komedie je dříve neodolatelný seladon městských bazénů, dnes zrezlý playboy za zenitem Maximo, jehož pokusy vrátit se po letech jako obávaný dobyvatel ženských srdcí a peněženek už neprobouzí libido, ale spíš rozpaky a úsměvy. A dvě krasavice, Salma Hayek a sexuální symbol šedesátých let, legendární Raquel Welch mu k tomu pěkně zatopí.
Vstupné 110,-    přístupný

3. čtvrtek     SVĚT PODLE DALIBORKA     ČR  2017  105´
v 19:30    Režie: Vít Klusák
Filmový portrét něžného neonacisty, autentického českého muže z Prostějova, kterého štáb Víta Klusáka sledoval po dobu dvou let. Dalibor K. pracuje jako lakýrník, točí amatérské horory, skládá naštvané písně, maluje a je neonacista. Blíží se mu čtyřicítka a bydlí se svojí mámou Věrou. Nesnáší svoji práci, cikány, Židy, uprchlíky, homosexuály, Merkelovou, pavouky a zubaře. Dalibor i ostatní postavy dokumentárního filmu jsou zcela autentické. Nacházejí se ve svém přirozeném prostředí a jednají a hovoří výhradně za sebe.
Vstupné 100,-    přístupný

7. pondělí     LENINGRADŠTÍ KOVBOJOVÉ DOBÝVAJÍ AMERIKU    Finsko  1989  79´  tit.
v 19:30    Režie: Aki Kaurismäki   Hrají: M.Pellonpää, K. Väänanen, S. Jarvenpää, H. Keskinene,…
V kultovní roadmovie sledujeme putování svérázné sibiřské skupiny odněkud z tundry po USA. Jak hudebníci putují z New Yorku až do Mexika, mění se i jejich častušky a jejich hudební produkce prochází různými americkými styly přes rockenrol, country a tvrdý rock až k mexickým písním. Teprve pestré a spontánní Mexiko, kde má kapela hrát na svatební hostině, je radostným zakončením cesty našich hrdinů. Jednoduchý lidský film plný gagů a laskavého humoru.
Vstupné 80,-    do 12 let nevhodný

9.středa     VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PLANET   USA  2017  129´  tit.
v 19:30    Režie: Luc Besson   Hrají: D. DeHaan, C. Delevingne, Rihanna, E.Hawke,…
Dobrodružný sci-fi film plný fantazie a akční podívané nás zavede do 28. století, do nejpodivuhodnějšího vesmíru, který byl dosud stvořen. Valerian a Laureline, zvláštní vládní agenti, kteří mají na starost udržovat pořádek v lidských vesmírných teritoriích, se musí pokusit ochránit budoucnost. Vydávají se na misi do intergalaktické stanice Alfa a mají méně než 10 hodin, aby našli a zneškodnili temnou hrozbu.
Vstupné 110,-    přístupný

10. čtvrtek     LETÍME!     Něm., Nor., Belgie ,Luc. 2017  84´  dabing
v 18:00    Režie: Toby Genkel, Reza Memari
Malý vrabčí sirotek Richard vyrůstá v čapí rodině a je samozřejmě přesvědčený, že sám se narodil jako čáp. Jenže přijde čas, kdy jeho adoptivní rodina vyráží na zimu do teplých krajů. A tak začíná velkolepé ptačí dobrodružství, když se Richard společně se svými svéráznými kamarády sovou Olgou a papouškem Kikim vydají na let do dálné Afriky na vlastní pěst. Dobrodružný animovaný film pro ornitology i pro celou rodinu.
Vstupné 110,-    přístupný

14. pondělí    DRUHÁ STRANA NADĚJE       Finsko  2017  98´  tit.
v 19:30    Režie: Aki Kaurismäki   Hrají: V. Virtanen, T. Korpela, K.Outinen, S. Kuosmanen,…
Stárnoucí podomní obchodník s košilemi Wikström udělá velké rozhodnutí: opustí svoji ženu alkoholičku i uvadající živnost. Po epizodní kariéře pokerového hráče zakoupí nevýdělečnou restauraci na zapomenutém helsinském dvorku. Brzy se ukáže, že nepřístupná slupka málomluvného hrdiny skrývá veliké srdce – to když nabídne práci mladšímu muži, který se dílem osudu nachází ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Lidskost, přátelství a smysl pro humor probleskují ponurostí a dodávají této hořkosladké komedii příchuť optimismu.
Vstupné 80,-    do 12 let nevhodný

16. středa     OKLAMANÝ    USA  2017  94´  tit.
v 19:30    Režie: Sofia Coppola   Účinkují: C. Farrell, N. Kidman, K. Dunst, E. Fanning,…
Dusno až k zalknutí. Tak lze nejlépe charakterizovat atmosféru v izolované dívčí internátní škole, kde se v době občanské války znenadání objeví muž, těžce zraněný nepřátelský důstojník John McBurney. John si postupně omotá kolem prstu nejen mladičké studentky, ale i jejich staropanenskou učitelku a především ředitelku školy, a neuvědomuje si, že se ocitl strašlivé uprostřed bitvy. Snímek plný zničujících emocí, které roznítily chtíč, vášeň a láska, plynule přechází mezi romantickým dramatem a thrillerem s prvky hororu.
Vstupné 100,-    do 12 let nevhodný

17. čtvrtek     BABY DRIVER    USA 2017  112´  tit.
v 19:30    Režie: Edgar Wright  Hrají: A. Elgort, K. Spacey, L. James, J. Bernthal,…
V akčním krimi filmu je talentovaný mladý řidič, který zajišťuje zločincům únik z místa činu, ve své práci tím nejlepším z oboru i díky hudbě, kterou si během ní pouští. Když se Baby setká s dívkou svých snů, vnímá to jako příležitost opustit život zločince a začít znovu. Poté, co je ale mafiánským bossem přinucen zúčastnit se další akce, která je předem odsouzena k neúspěchu, ocitá se v ohrožení jeho život, láska i svoboda.
Vstupné 100,-    do 12 let nevhodný

21. pondělí    ČÁRA    Slovensko, Ukrajina  2017  108´
v 19:30    Režie: Peter Bebjak  Hrají: T. Maštalír, E. Vášáryová, A. Hryc, E. Libezňuk,…
Kriminální thriller o pašerácích ze slovensko-ukrajinských hranic ukazuje podsvětí a život na samotné východní hranici Evropské unie, kde platí často vlastní zákony. Adam Krajňák je otcem rodiny a zároveň také hlavou pohraniční kriminální skupiny, která pašuje přes hranici cigarety. Když jedna z pašeráckých dodávek ztroskotá, spustí se nezastavitelná lavina událostí, během níž bude muset Krajňák zpochybnit své vlastní mezníky, které dosud nechtěl překročit.
Vstupné 110,-    přístupný

23. středa     PŘÍCHOZÍ     USA 2016  117´  tit.
v 19:30    Režie: Denis Villeneuve   Hrají: A. Adams, J. Renner, F. Whitaker, M. Stuhlbarg, ...
Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, je sestaven elitní tým s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, odbornice na lingvistiku Louise Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. Provokativní vědeckofantastický thriller.
Vstupné 80,-    do 12 let nevhodný

24. čtvrtek    TRANSFORMERS: POSLEDNÍ RATÍŘ     USA  2017  150´  dabing
v 18:00    Režie: Michael Bay  Hrají: M. Wahlberg, A. Hopkins, L. Haddock, J. Turturro,…
Automechanik Cade Yeager má s Transformery bohaté zkušenosti a válce navzdory se spojí s „nepřítelem“ Bumblebeem. Jejich společným cílem je nalezení důvodu, proč se Transformers po staletí vracejí na Zemi. Odpověď na tuhle otázku jim může dát významný historik a asi největší teoretický znalec Transformers Edmund Burton, který věří, že právě v minulosti lze najít klíč k ukončení války a záchraně lidstva. Akční sci-fi, který se odehrává v časoprostoru několika set let, na několika kontinentech.
Vstupné 110,-    přístupný

28. pondělí VÁLKA O PLANETU OPIC    USA 2017  143´  tit.
v 19:30    Režie: Matt Reeves   Hrají: A. Serkis, W. Harrelson, S. Zahn, T. Kebbell,…
V předchozím akčním sci-fi filmu se z inteligentního šimpanze Caesara stal silný vůdce rozrůstajícího se společenství opic, a když se s ním nyní setkáváme, je mu okolnostmi vnucena nová role válečného generála. Opičí klan musel ustoupit do lesů, kde se často utkává v bitvách s nelítostnou lidskou armádou. Ztráty jsou obrovské a Caesar cítí bolest z každé smrti. Potýká se s vlastními temnějšími instinkty a nastupuje na cestu pomsty, jenž vrcholí v epické bitvě, která ukáže, kdo se stane vůdčím druhem.
Vstupné 120,-    do 12 let nevhodný

30. středa     PO STRNIŠTI BOS     ČR  2017  111´
v 19:30    Režie: Jan Svěrák   Hrají: J. Tříska, O. Kaiser, T. Voříšková, O. Vetchý,…
Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Film vznikl podle stejnojmenné knihy vzpomínek Zdeňka Svěráka.
Vstupné 120,-    přístupný

31. čtvrtek    V UTAJENÍ     VB  2017  98´  tit.
v 19:30    Režie: Michael Apted  Hrají: N. Rapace, O. Bloom, J. Malkovich, M. Douglas,…
V akčním thrilleru je špičková agentka americké CIA Alice Racine po nevydařené akci přeřazena do londýnské kanceláře. Po dlouhém čase ji kontaktují bývalí nadřízení, protože se dozvěděli o zvýšené aktivitě v prostředí radikálních militantních skupin. Alici se podaří lokalizovat hlavního podezřelého, ale během jeho výslechu přijde na to, že ji někdo podvedl a ven unikly přísně tajné informace. Najednou se ona sama ocitá v ohrožení a musí udělat vše proto, aby zabránila připravovanému útoku na Londýn.
Vstupné 90,-    do 15 let nepřístupný

Kino hraje 2D projekce se zvukem Dolby Surround 7.1
Projekt DIGITALIZACE kina Vlast Janské Lázně se uskutečnil s podporou STÁTNÍHO FONDU KINEMATOGRAFIE


Kontakty

MĚSTO JANSKÉ LÁZNĚ
nám. Svobody 273
542 25 Janské Lázně
Česká republika
IČ: 00277967
DIČ: CZ00277967
ID datové schránky 4bfbycd
č. účtu:
115-1085130297/0100

ÚŘEDNÍ HODINY
PO: 9:00–11:30 | 12:00–16:30
ÚT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
ST: 8:00–11:30 | 12:00–16:30
ČT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
PÁ: 8:00–11:30

Telefon: (+420) 499 875 101
Fax: (+420) 499 875 273
E-mail: mes...@janske-lazne.cz
Elektronická podatelna: taj...@janske-lazne.cz

MONITOR - ROZPOČET

ZIMNÍ VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA CENTRA MĚSTA

 

PARTNERSKÉ MĚSTO

Polanica Zdrój
www.polanica.pl

           www.mobisys.cz

Poskytovatel internetu v knihovně:

Dodavatel vozidla FUSO

Podpora realizace projektů města
z dotačních programů KHKJanské Lázně


Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit | Web vytvořil DYNWEB
Webová kamera Města Janské Lázně