KINO VLAST JE DIGITÁLNÍ

Kino Vlast v Janských Lázních prošlo v první polovině srpna digitalizací podle světové certifikace DCI, aby odpovídalo veškerým současným požadavkům. S původními promítačkami na pětatřicetimilimetrové filmové pásy zmizel i monofonní zvuk, který v sále nahradil sedmikanálový formát Dolby Surround 7.1. Těžiště moderní digitální technologie, kterou instalovala společnost XCData, tvoří projektor Barco s kinoserverem Qube, ale renomované značky najdeme i ve zvukové výbavě, ať už jde o procesor Dolby, sedmnáct profesionálních reprosoustav KCS nebo zesilovače Behringer. Na novém plátně si diváci mohou 2D projekce vychutnat v rozlišení 2K, které dvakrát převyšuje možnosti disků blu-ray, případně HDTV. Stejný standard u nás už splňuje většina sálů v multiplexech, k nimž se také jednosálová kina po digitalizaci přibližují nabídkou premiérových filmů.  Ta byla dříve právě výsadou multikin, z nichž víceméně opotřebované distribuční kopie putovaly po několika týdnech do menších kin po celé republice. Na dřívější šrámy v obraze, který je nyní na plátně ostrý a do detailu prokreslený, mohou diváci v Kině Vlast jednou provždy zapomenout, sedmikanálový zvuk je v sále obklopí a vtáhne do děje.
Projekt digitalizace kina Vlast Janské Lázně byl realizován s podporou Státního fondu kinematografie.

Závěrečná zpráva projektu Digitalizace kina Vlast Janské Lázně dle standardu DCI - zde

PROGRAM kina Vlast Janské Lázně LEDEN  2017

Telefon a záznamník: 499 875 121 e-mail : kin...@janske-lazne.cz

Přidejte se k nám na Facebooku: https://www.facebook.com/kinovlast.janskelazne


2. pondělí  AMERICKÁ IDYLA USA 2016  108´  tit.  
v 19:30   Režie: Ewan McGregor   Hrají: E. McGregor, D. Fanning, J. Connelly, D. Strathairn,…
Strhující herecký film podle stejnojmenného románu Phillipa Rotha rekapituluje život Seymoura „Švéda“ Levova. Švéd býval na univerzitě úspěšným sportovcem, vzal si za ženu královnu krásy a ta mu porodila krásnou dceru Merry. Stal se z něj úspěšný podnikatel, který se veze na vlně americké poválečné prosperity. Společně žijí správný život, jejich „americká idyla“ ale netrvá dlouho. Na konci 60. let se Merry k překvapení rodičů stává zarputilou politickou aktivistkou, bojující proti vietnamské válce a uprchne z domova. Švédova představa trvalého rodinného štěstí a dokonalého světa je v troskách.
Vstupné 100,- do 15 let nepřístupný

4. středa  NOČNÍ ZVÍŘATA USA 2016  115´  tit.
v 19:30   Režie: Tom Ford   Hrají: A. Adams, J. Gyllenhaal, M. Shannon, A. Taylor-Johnson,…
Vícevrstevnatý dramatický příběh zkoumá onu tenkou a neviditelnou hranici, jež vede mezi láskou a nenávistí, po které občas přecházíme všichni, a dělá to tak, až z toho mrazí. Susan Morrow má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě, ze kterého asi i před ní utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující…
Vstupné 100,- do 15 let nepřístupný


5. čtvrtek  POSEL Z LIPTÁKOVA
v 19:00     Tradiční novoroční představení Divadla Járy Cimrmana z Prahy Žižkova.Vstupné 450,-


9. pondělí  MANŽEL NA HODINU ČR 2016  104´
v 19:30   Režie: Tomáš Svoboda   Hrají: B. Polívka, D. Novotný, D. Matásek, L. Latinák,…
Pokračování úspěšné komedie sleduje další osudy čtveřice hráčů vodního póla z Nymburku, kteří začali pracovat jako hodinoví manželé. Milanův vztah k doktorce Elišce se slibně vyvíjí, a když ji Milan konečně požádá o ruku, vypadá to, že svatbě nic nestojí v cestě. Tedy kromě jedné „drobnosti“ – Milan je stále ženatý se Slovenkou Jankou, se kterou se před lety jaksi zapomněl rozvést! Kromě Milanových lapálií je tu ještě další problém – návrat čtveřice k hraní vodního póla se moc nedaří. Aby vytáhli kamaráda Jakuba z depresí, rozhodne se Kryštof přivést do bazénu akvabely, se kterými chce natrénovat vystoupení...
Vstupné 100,- do 12 let nevhodný

11.středa  ŠPINAVEJ KŠEFT Francie  2016  100´  tit.
v 19:30   Režie: Pascal Chaumeil  Hrají: Romain Duris, Michel Blanc, Alice Belaïdi, Charlie Dupont,
Hlavní hrdina kriminální komedie Jacques žije na malém městě, kde po uzavření továrny nemůže najít žádnou práci. Poté, co ho opustí i přítelkyně a je opravdu zoufalý, nabídne mu místní mafiánský sázkař Gardot, že mu odpustí všechny jeho dluhy a bohatě mu zaplatí, když zabije jeho ženu. Jacques nejprve odmítá, ale pod tíhou svých problémů nakonec nabídku přijímá…
Vstupné 110,- přístupný

12. čtvrtek  ODVÁŽNÁ VIANA: LEGENDA O KONCI SVĚTA USA 2016  114´  dabing
v 18:00    Režie: Ron Clemens a John Musker
Struhující počítačově animovaný film o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává kdysi mocného poloboha Mauiho, který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. 
Vstupné 100,- přístupný

16. pondělí ASSASSIN’S CREED USA, VB, Fr., Hong Kong  2016  115´  tit
v 19:30   Režie: Justin Kurzel   Hrají: M. Fassbender, M. Cotillard, J. Irons, B. Gleeson,…
Akční dobrodružný film vznikl na základě stejnojmenné slavné herní série. Usvědčený vrah Callum Lynch je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se tak propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století.
Vstupné 120,- do 12 let nevhodný

18. středa  ODYSEA Francie 2016  122´  tit.
v 19:30   Režie: Jérôme Salle   Hrají: A. Tautou, L. Wilson, P. Niney, Ch. Hirschman,…
Výpravná a hvězdně obsazená biografie rodiny Cousteau, která před našima očima otevřela tichý svět pod mořskou hladinou. Rok 1946. Kapitán Jacques Cousteau si díky vynálezu akvalungu může pořídit vysněnou vilu u Středozemního moře. Své syny Philippa a Jeana-Michela zasvěcuje do tajů potápění a zázračného světa ticha. Zdánlivé idylické rodinné soužití naruší Jacquesova touha po dobrodružství a dobývání nesmírného prostoru pod vodní hladinou. Pro ni je ochoten obětovat vše. I vztah s citlivým Philippem. Roky poté spojuje oba muže láska k oceánům. Otec je však touží dobývat, syn chránit.
Vstupné 90,- přístupný

19. čtvrtek  VŠECHNO NEBO NIC ČR 2015  107´
v 19:30   Režie: Marta Ferencová   Hrají: T. Pauhofová, K. Issová, M. Żebrowski, P. Delag, O. Sokol,…
Romantická komedie o dvou majitelkách malého knihkupectví a jejich životních eskapádách s muži. Linda a Vanda jsou nerozlučné kamarádky, mají po třicítce ale jsou každá jiná. Linda je rozvedená, vzdělaná, praktická, má malou dceru a pocit zodpovědnosti. Ten naopak chybí svobodné, veselé, nezávislé Vandě, která sice přitahuje muže jako magnet, ale její živelnosti žádný nestačí. V obchodě s nimi pracuje kamarád Edo, který touží po lásce na věky věků, ale jako plachý, citlivý a introvertní gay to má těžké. A životy téhle trojice zamotá hned několik mužů.
Vstupné 120,- přístupný

23. pondělí VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ USA, Čína 2016  94´  tit
v 19:30   Režie: Čang Yimou   Hrají: M. Damon, P. Pascal, W. Dafoe, T. Jing,…
Velkolepý dobrodružný fantasy film, v němž nejde o nic menšího než o záchranu lidské civilizace. Mnoha bitvami zocelený žoldák William Garin přijel na Dálný východ získat tajemství střelného prachu. Mimořádně nebezpečná mise v exotickém prostředí nemohla dopadnout dobře, a ani tak výjimečný lukostřelec, jakým je Garin, se nedokázal ubránit obrovské přesile bojovníků tajného seskupení, zvaného Bezejmenný řád, který chrání masivní a zdánlivě nekonečnou zeď. Garinovi i jeho příteli Pero Tovarovi hrozí poprava, když na zeď zaútočí armáda monster. Pomoc skvělých vojáků se pak jejich věznitelům hodí.
Vstupné 120,- do 12 let nevhodný

25. středa  PASAŽÉŘI USA 2016  116´  tit.
v 19:30   Režie: Morten Tyldum   Hrají: J. Lawrence, Ch. Pratt, M. Sheen, L. Fishburne,…
Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim a Aurora smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství, až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. Dobrodružný sci-fi film.
Vstupné 100,- do 12 let nevhodný

26. čtvrtek  ZPÍVEJ USA 2016  97´  dabing
v 18:00   Režie: Garth Jenings
Podnikavý koalí chlapík jménem Buster Moon má poslední šanci zachránit divadlo, které zdědil po svém otci. Všechno vsadí na jednu kartu, na velkolepou talentovou pěveckou soutěž, jakou svět ještě neviděl. A stejně jako je pestré složení zvířecích soutěžících, je pestrý i jejich repertoár. Animovaná komedie pro celou rodinu se tentokrát vydala dobývat kina s příběhem, který pohladí nejen duši, ale i uši.
Vstupné 120,- přístupný

30. pondělí ROZPOLCENÝ USA 2017  116´  tit
v 19:30    Režie: M. Night Shyamalan   Hrají: J. McAvoy, A. Taylor-Joy, B. Buckley, K. Director,…
V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Jednoho dne unese za denního světla tři dívky. Zatímco jsou dívky drženy v zajetí, přicházejí na to, že Kevin je pokaždé někdo jiný a nemůžou tak vědět, kdo přijde příště. Je možné, že to bude 9leté dítě nebo snad starší dáma. Kevin se svými mnohonásobnými identitami dokáže pouhými myšlenkami změnit vlastnosti svého těla, a dokáže tak vlastně téměř cokoliv. Dny se chýlí ke konci a na povrch vyplouvá, proč byly dívky uneseny. Poslední a nejhorší identita se blíží… Režisér hororových filmů s šokujícími pointami přidává další klenot do své sbírky.
Vstupné 120,- do 12 let nevhodný

Kino hraje 2D projekce se zvukem Dolby Surround 7.1

Projekt DIGITALIZACE kina Vlast Janské Lázně se uskutečnil s podporou STÁTNÍHO FONDU KINEMATOGRAFIE


Kontakty

MĚSTO JANSKÉ LÁZNĚ
nám. Svobody 273
542 25 Janské Lázně
Česká republika
IČ: 00277967
DIČ: CZ00277967
ID datové schránky 4bfbycd
č. účtu:
115-1085130297/0100

ÚŘEDNÍ HODINY
PO: 9:00–11:30 | 12:00–16:30
ÚT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
ST: 8:00–11:30 | 12:00–16:30
ČT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
PÁ: 8:00–11:30

Telefon: (+420) 499 875 101
Fax: (+420) 499 875 273
E-mail: mes...@janske-lazne.cz
Elektronická podatelna: taj...@janske-lazne.cz

Anketa

Který z návrhů nového vizuálního stylu města se Vám líbí nejvíce?

Počet hlasů: 229

MONITOR - ROZPOČET

PARTNERSKÉ MĚSTO

Polanica Zdrój
www.polanica.pl

           www.mobisys.cz

Poskytovatel internetu v knihovně:

Dodavatel vozidla FUSO

Podpora realizace projektů města
z dotačních programů KHKJanské Lázně


Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit | Web vytvořil DYNWEB
Webová kamera Města Janské Lázně