KINO VLAST JE DIGITÁLNÍ

Kino Vlast v Janských Lázních prošlo v první polovině srpna digitalizací podle světové certifikace DCI, aby odpovídalo veškerým současným požadavkům. S původními promítačkami na pětatřicetimilimetrové filmové pásy zmizel i monofonní zvuk, který v sále nahradil sedmikanálový formát Dolby Surround 7.1. Těžiště moderní digitální technologie, kterou instalovala společnost XCData, tvoří projektor Barco s kinoserverem Qube, ale renomované značky najdeme i ve zvukové výbavě, ať už jde o procesor Dolby, sedmnáct profesionálních reprosoustav KCS nebo zesilovače Behringer. Na novém plátně si diváci mohou 2D projekce vychutnat v rozlišení 2K, které dvakrát převyšuje možnosti disků blu-ray, případně HDTV. Stejný standard u nás už splňuje většina sálů v multiplexech, k nimž se také jednosálová kina po digitalizaci přibližují nabídkou premiérových filmů.  Ta byla dříve právě výsadou multikin, z nichž víceméně opotřebované distribuční kopie putovaly po několika týdnech do menších kin po celé republice. Na dřívější šrámy v obraze, který je nyní na plátně ostrý a do detailu prokreslený, mohou diváci v Kině Vlast jednou provždy zapomenout, sedmikanálový zvuk je v sále obklopí a vtáhne do děje.
Projekt digitalizace kina Vlast Janské Lázně byl realizován s podporou Státního fondu kinematografie.

Závěrečná zpráva projektu Digitalizace kina Vlast Janské Lázně dle standardu DCI - zde

PROGRAM kina Vlast Janské Lázně     KVĚTEN  2016    

Telefon a záznamník: 499 875 121    e-mail : kin...@janske-lazne.cz

Přidejte se k nám na Facebooku: https://www.facebook.com/kinovlast.janskelazne

            
2. pondělí     CAROL     VB 2015  118´  tit.
v 19:30    Režie: Todd Haynes   Hrají: C. Blanchett, R. Mara, K. Chandler, S. Paulson,....
Cate Blanchett a Rooney Mara podávají životní herecké výkony v milostném dramatu o citovém vzplanutí a následném mileneckém vztahu dvou žen v atmosféře 50. let. V době, kdy jejich osudová a nekontrolovatelná láska znamenala porušení zákona. Úchvatné kostýmy, výpravu a New York padesátých let povznáší silný příběh, emoce a zaujetí obou hereckých hvězd, které se nebály ani společných milostných scén.
Vstupné 110,-    do 15 let nevhodný

4. středa     RUDÝ KAPITÁN     ČR, SR 2015  115´
v 19:30    Režie: Michal Kollár   Hrají: O. Kaiser, M. Finger, M. Suchánek, M. Stuhr, M. Geišberg,...
Kriminální příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné“ výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá…
Vstupné 90,-    do 15 let nevhodný

5. čtvrtek     KNIHA DŽUNGLÍ    USA 2015  106´  dabing
v 18:00    Režie: Jon Favreau   Hrají: N. Sethi, B. Murray, B. Kingsley, I. Elba,....
Hraný velkofilm podle překrásných povídek Rudyarda Kiplinga inspirovaný klasickým animovaným stejnojmenným snímkem od studia Disney. Jeho hrdinou je chlapec Mauglí, člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání, na které ho provází přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú.
Vstupné 120,-    přístupný

9. pondělí     OREL EDDIE    USA, VB, SRN 2016  105´  tit
v 19:30    Režie: Dexter Fletcher   Hrají: T. Egerton, H. Jackman, Ch. Walken, K. Allen,...
Komedie inspirovaná skutečným životním snem líčí osud nejhoršího skokana na lyžích Michaela Edwardse, Eddie zvaný s laskavou ironií Orel, měl od dětství přímočarou touhu: reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno v jakém. Měl silné brýle, kila navíc, ale svůj sen si nakonec splnil. Startoval jako jediný britský skokan na lyžích roku 1988 na olympiádě v Calgary. Na středním i velkém můstku skončil poslední, zato coby idol publika všechny porazil. Byl legendou, která ztělesňuje čisté odhodlání. A zkusil to v té nejbláznivější, téměř sebevražedné sportovní disciplíně.
Vstupné 100,-    přístupný    

11. středa     MŮJ KRÁL     Francie 2014  130´  tit.
v 19:30    Režie: Maiwenn  Hrají: E. Bercot, V. Cassel, L. Garrel, I. Le Besco,...
Emocionální drama vyprávěné v průběhu několika let zachycuje komplikovanou a destruktivní povahu vztahu mezi mužem a ženou. Tony je po vážné lyžařské nehodě přijata do rehabilitačního centra. Závislá na péči zdravotnického personálu a lécích proti bolesti, využívá nečekaně nabytého času k zpětnému pohledu na turbulentní románek s mužem jménem Georgio. Kdo vlastně je ten muž, kterého tak hluboce milovala? Jak mohla dovolit sama sobě propadnout takhle dusivé a destruktivní vášni? Před Tony stojí obtížný a dlouhý proces vnitřního i vnějšího hojení, jehož překvapivě osvobozující součástí může být fyzická práce…
Vstupné 90,-    do 15 let nevhodný    

12. čtvrtek     ULICE CLOVERFIELD 10     USA 2015  105´  tit.
v 19:30    Režie: Dan Trachtenberg   Hrají: M. E. Winstead, J. Goodman, J. Gallagher,...
Hlavní hrdinkou sci-fi filmu je Michelle, která se po autonehodě probudí z bezvědomí v podzemním bunkru farmáře Howarda, který tvrdí, že ji zachránil z vraku auta a odnesl do bezpečí bunkru během globální katastrofy, která mezitím stačila postihnout celou Zemi, a kvůli níž je teď vzduch silně kontaminovaný a veškerý život na povrchu předurčen ke smrti. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je psychopat…
Vstupné 110,-    do 12 let nevhodný

16. pondělí    BOJ     Dánsko  2015  115´  tit.
v 19:30    Režie: Tobias Lindholm   Hrají: P. Asbak, T.Novotny, D. Salim, S.Malling,...
Vojenský důstojník Claus je se svou jednotkou na zahraniční misi, zatímco jeho žena Maria se doma snaží vypořádat s každodenními starostmi a péčí o tři děti. Během rutinní obhlídky se jednotka dostane pod těžkou křížovou palbu a Claus je v krizové situaci donucen učinit rozhodnutí, které vyústí v odvolání z mise a obvinění z válečného zločinu. Nekompromisní soudní dohra však zdaleka není tak tíživá jako morální dilema, které Clause nutí volit mezi osobní ctí a zájmy vlastní rodiny. Působivé drama nominované na Oscara.
Vstupné 80,-    do 12 let nevhodný    

18. středa     JAK SE ZBAVIT NEVĚSTY     ČR 2015  89´  tit.
v 19:30    Režie: Tomáš Svoboda   Hrají: D. Matásek, L. Vlasáková, A. Kerestešová, J. Stryková,....
Romantická komedie o moderní dynamické ženě, která řeší trable s láskou, životem i jednou nepohodlnou nevěstou. S bývalým manželem má skvělý vztah a jak, říká její kamarádka „nebyli byste první, co se rozvedli a zase dali dohromady“. A pak se málem políbí a následuje pozvání na drahou večeři při svíčkách, kde se Honza konečně vyjádří. Opravdu se znovu zamiloval a přemýšlí o svatbě, ale s někým jiným! S krásnou, sympatickou a chytrou  klavíristkou Lindou! A ještě chtějí upéct svatební dort. To je ta správná výzva pro svéráznou Evinu maminku. Nikdy se nevzdává, vždy si ví rady.
Vstupné 110,-    do 12 let nevhodný    

19. čtvrtek     BELLA A SEBASTIAN 2     Francie 2015  97´  dabing
v 18:00    Režie: Christian Duguay   Hrají: F. Bossuet, T. Karyo, M. Chatelier, T. Neuvic,...
Babí léto roku 1945 s sebou do Savojských alp přineslo radost a naději. Sebastian sice vyrostl, je mu už 10 let, ale nerozlučné přátelství s jeho milovanou fenkou Bellou válečná léta nijak nezměnila. Společně netrpělivě vyhlížejí návrat Sebastianovy nevlastní maminky Angeliny, jejíž letadlo ale nad Alpami potká tragická nehoda. Všichni již ztrácejí naději, ale Sebastian i jeho dědeček César jsou pevně přesvědčeni, že Angelina žije, a společně s Bellou se ji vydávají zachránit. V drsné a požáry zmítané horské krajině na ně číhá řada nebezpečí. Pokračování legendárního dobrodružství chlapce a jeho psa.
Vstupné 110,-    přístupný

23. pondělí SCHNEIDER VS. BAX    Nizozemsko, Belgie 2015  96´  tit.
v 19:30    Režie: Alex van Warmerdam   Hrají: T. Dewispelaere, A. van Warmerdam, M. Kraakman, G. Bervoets,...
Nájemný vrah Schneider dostává zakázku přesně v den svých narozenin. Jeho cílem je spisovatel Ramon Bax. Po ujištění, že bude z akce zpět ještě před polednem a stihne pomoci manželce s oslavou, Schneider přijímá. Začíná tak festival lstí, bizarních náhod, špatných načasování a draze vykoupených omylů. Temná komedie v duchu škodolibých filmů bratrů Coenových je brilantním stylistickým cvičením, které podvrací thrillerový žánr způsobem, jaký se hned tak nevidí.
Vstupné 90,-    přístupný

25. středa     ANI VE SNU!    ČR, Slov., Bulh. 2016  79´
v 19:30    Režie: Petr Oukropec   Hrají: B. Štikarová, K. Melíšková, J. Vondráček, I. Martinka,...
Laura je hbitá, mrštná a paličatá holka. Touží se dostat do party parkouristů a spolu s nimi zdolávat překážky, které jí nastavuje městské prostředí. Při tom ji zaskočí láska, kterou pocítí k Lukymu. A začne žít dvojí život: ve fantazijním světě komických a romantických vizí jí Luky patří, v realitě ale její snaha se s ním sblížit skončí karambolem. Ve chvíli, kdy se oba její světy zvláštním způsobem propojí, se Laura musí rozhodnout. Romantický sportovní  film z prostředí mladých lidí, kteří se snaží posouvat hranice fyzických schopností vlastního těla v současném urbánním a industriálním světě.
Vstupné 110,-    přístupný

26. čtvrtek     PŘÍBĚH LESA     Francie 2015  97´  dabing
v 19:30    Režie: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud
Po úchvatných dokumentech Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány přicházejí Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s Příběhem lesa. Ne tropického pralesa s exotickou zvěří, ale toho nám dobře známého lesa, který máme za humny a který pulsuje překvapivě bohatým životem. Tou nejmodernější technikou natáčeli tvůrci čtyři roky na desítkách lokací po celé Evropě, dokonce žili v lese se sledovanými divokými zvířaty. Jen díky unikátním metodám natáčení dokážou autenticky převyprávět příběh lesa od doby ledové až po současnost a zachytit vzrušující koloběh života v něm, který ohromí dospělé i dětské diváky.
Vstupné 80,-    přístupný

28. sobota    OSLAVA DNE DĚTÍ
9 – 12 h.    Horní promenáda za Kolonádou - zábavné soutěže, hudba a atrakce pro děti i rodiče.
12 – 14 h.    Kolonáda - koncert dětského symfonického orchestru La BAMBA STRING ze švédského města Ängelholmu.
od 15 h.    Zábavný turnaj v minigolfu pro děti i rodiče v areálu „Relax u kolonády“ se závěrečným táborákem pořádá výtvarná dílna Bosorka ve spolupráci se  studenty Obchodní akademie O.Havlové.

30. pondělí HARDCORE HENRY    Rusko, USA 2015  90´  tit.
v 19:30    Režie: Ilja Najšuller   Hrají: S. Copley, D. Kozlovskij, H. Bennet, A. Dementěv,...
Zběsilý a šílený akční nářez v neuvěřitelném tempu. První film na světě natočený kompletně, a tím je myšleno od úplného začátku až do úplného konce, z pohledu první osoby. Přesně jako počítačové střílečky, které jsou samozřejmě stěžejní inspirací. Divák vše sleduje z pohledu hlavního hrdiny, který v nezastavitelné lavině úderů, střelby, skoků, pádů a jízdě na čemkoliv musí zlikvidovat hlavního zlořáda, celou jeho armádu a zachránit krásnou blondýnu s vysoce nadprůměrným sex appealem. A také si vzpomenout, kdo je a že ta blonďatá kráska je jeho žena.
Vstupné 110,-    do 15 let nevhodnýKino hraje 2D projekce se zvukem Dolby Surround 7.1

Projekt DIGITALIZACE kina Vlast Janské Lázně
se uskutečnil s podporou STÁTNÍHO FONDU KINEMATOGRAFIE


Kontakty

MĚSTO JANSKÉ LÁZNĚ
nám. Svobody 273
542 25 Janské Lázně
Česká republika
IČ: 00277967
DIČ: CZ00277967
ID datové schránky 4bfbycd
č. účtu:
115-1085130297/0100

ÚŘEDNÍ HODINY
PO: 9:00–11:30 | 12:00–16:30
ÚT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
ST: 8:00–11:30 | 12:00–16:30
ČT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
PÁ: 8:00–11:30

Telefon: (+420) 499 875 101
Fax: (+420) 499 875 273
E-mail: mes...@janske-lazne.cz
Elektronická podatelna: taj...@janske-lazne.cz

FACEBOOK

PARTNERSKÉ MĚSTO

Polanica Zdrój
www.polanica.pl

           www.mobisys.cz

Poskytovatel internetu v knihovně:

Dodavatel vozidla FUSOJanské Lázně


Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit | Web vytvořil DYNWEB
Webová kamera Města Janské Lázně