KINO VLAST JE DIGITÁLNÍ

Kino Vlast v Janských Lázních prošlo v první polovině srpna digitalizací podle světové certifikace DCI, aby odpovídalo veškerým současným požadavkům. S původními promítačkami na pětatřicetimilimetrové filmové pásy zmizel i monofonní zvuk, který v sále nahradil sedmikanálový formát Dolby Surround 7.1. Těžiště moderní digitální technologie, kterou instalovala společnost XCData, tvoří projektor Barco s kinoserverem Qube, ale renomované značky najdeme i ve zvukové výbavě, ať už jde o procesor Dolby, sedmnáct profesionálních reprosoustav KCS nebo zesilovače Behringer. Na novém plátně si diváci mohou 2D projekce vychutnat v rozlišení 2K, které dvakrát převyšuje možnosti disků blu-ray, případně HDTV. Stejný standard u nás už splňuje většina sálů v multiplexech, k nimž se také jednosálová kina po digitalizaci přibližují nabídkou premiérových filmů.  Ta byla dříve právě výsadou multikin, z nichž víceméně opotřebované distribuční kopie putovaly po několika týdnech do menších kin po celé republice. Na dřívější šrámy v obraze, který je nyní na plátně ostrý a do detailu prokreslený, mohou diváci v Kině Vlast jednou provždy zapomenout, sedmikanálový zvuk je v sále obklopí a vtáhne do děje.
Projekt digitalizace kina Vlast Janské Lázně byl realizován s podporou Státního fondu kinematografie.

Závěrečná zpráva projektu Digitalizace kina Vlast Janské Lázně dle standardu DCI - zde

PROGRAM kina Vlast Janské Lázně BŘEZEN  2017

Telefon a záznamník: 499 875 121 e-mail : kin...@janske-lazne.cz

Přidejte se k nám na Facebooku: https://www.facebook.com/kinovlast.janskelazne

1. středa  JACKIE      USA  2016  99´  tit.
v 19:30 Režie: Pablo Larrain   Hrají: N. Portman, P. Sarsgaard, G. Gerwin,...
Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a vybraný vkus ji brzy obdivují miliony lidí po celém světě. Pak přichází okamžik, který všechno změní. Jackie se vyrovnává s osobní ztrátou, jako milovaná matka a první dáma však musí zůstat oporou dětem i celému národu. Portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století je příběhem hrdosti, lásky a noblesy, fascinujícím nahlédnutím do zákulisí Bílého domu i zachycením dnů, které změnily běh dějin.
Vstupné 80,-    do 12 let nevhodný

2. čtvrtek  T2 TRAINSPOTTING      VB 2017  117´  tit.
v 19:30 Režie: Danny Boyle    Hrají: E. McGregor, E. Bremner, J. Lee Miller, R. Carlyle,...
Na počátku byla příležitost...a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud, Sick Boy a Begbie. Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli.
Vstupné 110,-    do 15 let nepřístupný

6. pondělí  KOUDELKA FOTOGRAFUJE SVATOU ZEMI        Německo, ČR 2015  72´  tit.
v 19:30 Režie: Gilad Bararm   Účinkují: J. Koudelka
Jedinečný a intimní pohled na tvůrčí proces Josefa Koudelky, jednoho z největších žijících mistrů fotografie. Izraelský režisér Gilad Baram Koudelku sleduje při jeho fotografickém putování Izraelem a Palestinou při hledání prchavých okamžiků, v nichž vznikají fotografie. Filmový portrét natočený v průběhu pěti let je vůbec první výpovědí o Koudelkově jedinečném tvůrčím přístupu.
Vstupné 80,-    přístupný

8.středa  LÉK NA ŽIVOT      USA, Německo  2017  146´  tit.
v 19:30 Režie: Gore Verbinski   Hrají: D. DeHaan, J. Isaacs, M. Goth, A. Schiller,...
Mysteriózní thriller s napínavou atmosférou, v níž se lidská mysl ohýbá a ztrácí schopnost rozeznat realitu a sen. Mladý ambiciózní manažer Lockhart dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu.…
Vstupné 120,-    do 15 let nrpřístupný
 
9. čtvrtek  PES RO(C)KU       USA, Čína 2016  80´  dabing
v 18:00 Režie: Ash Brannon
Z Bodiho měl být hlídací pes v idylické vesničce a měl strážit dovádivé ovce před vlky. Místo toho ale vzal kytaru a stal se zcela novým druhem - psem rockovým. A ovce? Těm se snad nic nestane a taky to pořádně roztočej. Animovaná rodinná komedie.
Vstupné 110,-    přístupný
 
13. pondělí BÁBA Z LEDU       ČR  2016  106´
v 19:30 Režie: Bohdan Sláma   Hrají: Z. Kronerová, P. Nový, D. Vízek, V. Neužil, T. Vilhelmová,...
Pozdní romance, ve které ovdovělá Hana po setkání se svérázným otužilcem Broňou pozvolna začíná měnit svůj stereotypní život. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý má nějaké tajemství. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku.
Vstupné 100,-     do 12 let nevhodný

15. středa  MOONLIGHT       USA 2016  111´  tit.
v 19:30 Režie: Barry Jenkins   Hrají: M. Ali, S. Earp, D. Sanderson, A. R. Hibbert,...
Nadčasový dramatický příběh dospívání a hledání sebe sama je zasazený do drsných kulis okrajových čtvrtí Miami. Mladý Chiron bojuje o svoje místo v prostředí, ve kterém často rozhoduje právo silnějšího, zatímco jeho vnitřní svět se plní láskou, bolestí i touhou. Moonlight zachycuje univerzální témata přátelství a sexuální identity ve třech různých životních etapách od dětství až po dospělost. Je zároveň portrétem mladého člověka, současných amerických předměstí i nepostřehnutelných sil, které formují lidské životy.
Vstupné 80,-    do 12 let nevhodný

16. čtvrtek  LOGAN: WOLVERINE       USA  2016  131´  tit.
v 19:30 Režie: James Mangold    Hrají: H. Jackman, P. Stewart, R. E. Grant, B. Holbrook,...
Dobrodružný fantasy film, ve kterém se vrací Wolverine, snad nejslavnější hrdina ságy X-Men. Jeho schopnost uzdravování však pomalu vyprchává a společně s vážně nemocným Profesorem X se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení však skončí, když se objeví Laura, dívka, která má v patách má nelítostné pronásledovatele. Přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale také aby Lauře předal všechny své zkušenosti.
Vstupné 130,-    do 15 let nepřístupný
 
20. pondělí NECHTE ZPÍVAT MIŠÍKA        ČR  2017  116´
v 19:30 Režie: Jitka Němcová    Hrají: V. Mišík, A. Mišík, B. Mišíková, M. Mišík, R. Hladík,...
Dokument představuje životní příběh Vladimíra Mišíka, vynikajícího muzikanta, člověka, který si vždycky stál za svým a nenechal se zkorumpovat ani mocí a metály, ani komercí. Svou tvorbou ovlivnil celou generaci umělců z hudebního, výtvarného i literárního světa. Součástí Vladimírova osudu je i téma nepoznaného otce, amerického vojáka, po němž zbyly jen matčiny vzpomínky a dvě fotografie...
Vstupné 80,-    přístupný
 
22. středa  KRÁLOVNA KRISTÝNA       Fin., Kanada, Německo, Švédsko 2016  106´  tit.
v 19:30 Režie: Mika Kaurismäki    Hrají: M. Buska, S. Gadon, M. Nyqvist, L. Bryant,...
Historické drama o švédské královně Kristýně, která nastoupila na trůn ve věku šesti let, je portrétem extravagantní mladé ženy, jež se vzpírala tradici i konvencím a mimoděk změnila běh dějin. Mladá žena vzdorující konzervativním silám bránícím pokroku je rozkročena mezi rozumem a citem, mezi kvalitním moderním vzděláním a anachronickým světem státnických povinností – mezi brilancí své mysli a nesrozumitelnými touhami svého těla.
Vstupné 90,-    do 12 let nevhodný

23.čtvrtek  CESTA DO FANTAZIE        Japonsko  2001  124´  dabing
v 18:00 Režie: Hajao Mijazaki
Animovaná dobrodružná pohádka představuje fascinující svět nespoutané obrazotvornosti, kde se nesvádějí bitvy, hlavní postava není nadaná nadpřirozenými schopnostmi, ani se zde nesváří dobro se zlem. Vypráví o pouti malé holčičky Čihiro a jejích rodičů do podivných lázní plných ještě podivnějších bytostí, kde dojde k podivnému začarování maminky a tatínka a dívka se je pak pokouší zachránit. Slavný snímek, který získal Oscara, hlavní cenu na Berlinale i srdce diváků po celém světě.
Vstupné 80,-    přístupný
 
27. pondělí MASARYK        ČR  2017  113´
v 19:30 Režie: Julius Ševčík   Hrají: K. Roden, O. Kaiser, A. Jover, H. Zischler, E. Herzigová,...
Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue. Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa. Na pozadí historických událostí se odehrává napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného, sebedestruktivního muže a jeho marného boje o budoucnost vlastní země.
Vstupné 120,-      do 12 nevhodný

29. středa  KRKONOŠE        ČR 2016  103´ 
v 19:30 Režie: Viktor Kuna
Dokumentární film je jedinečnou zprávou o jedinečných horách viděnou jedinečnýma očima.. Krkonoše jsou nejvyšší a z klimatického hlediska nejdrsnější hory v Čechách. Jsou také nejstarší. Oplývají krásami, které jinde nenalézáme, neboť je vykouzlily proměny přírodních dějů, které se tu odehrávaly po staletí. Film nás zavede do těch nejkrásnějších míst, projdeme celé západní i východní Krkonoše, seznámíme se s jejich vrcholy, příkrými srázy i hlubokými údolími, dotkneme se i historických aktivit člověka.
Vstupné 100,-       do 12 let nevhodný

30. čtvrtek  LION: DLOUHÁ CESTA DOMŮ      USA 2016  129´  tit.
v 19:30 Režie: Garth Davis    Hrají: D. Patel, N. Kidman, R. Mara, D. Wenham,...
Pětiletý indický chlapec Saroo se ztratí ve vlaku, který ho odveze tisíce kilomtrů od jeho domova a rodiny. Ocitne se v ulicích Kalkaty, kde se musí učit sám a opuštěný přežít. Po strastiplné a nebezpečné cestě se na něj usměje štěstí a adoptuje si ho manželský pár z Austrálie. O pětadvacet let později, vyzbrojen jen hrstkou nejasných vzpomínek, neochvějným odhodláním a revoluční počítačovou technologií se vydává na dlouhou cestu za svou ztracenou rodinou v daleké Indii.
Vstupné 110,-      do 12 let nevhodný

Kino hraje 2D projekce se zvukem Dolby Surround 7.1
Projekt DIGITALIZACE kina Vlast Janské Lázně se uskutečnil s podporou STÁTNÍHO FONDU KINEMATOGRAFIE 


Kontakty

MĚSTO JANSKÉ LÁZNĚ
nám. Svobody 273
542 25 Janské Lázně
Česká republika
IČ: 00277967
DIČ: CZ00277967
ID datové schránky 4bfbycd
č. účtu:
115-1085130297/0100

ÚŘEDNÍ HODINY
PO: 9:00–11:30 | 12:00–16:30
ÚT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
ST: 8:00–11:30 | 12:00–16:30
ČT: 8:00–11:30 | 12:00–15:00
PÁ: 8:00–11:30

Telefon: (+420) 499 875 101
Fax: (+420) 499 875 273
E-mail: mes...@janske-lazne.cz
Elektronická podatelna: taj...@janske-lazne.cz

MONITOR - ROZPOČET

NOVÁ VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA CENTRA MĚSTA

 

PARTNERSKÉ MĚSTO

Polanica Zdrój
www.polanica.pl

           www.mobisys.cz

Poskytovatel internetu v knihovně:

Dodavatel vozidla FUSO

Podpora realizace projektů města
z dotačních programů KHKJanské Lázně


Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit | Web vytvořil DYNWEB
Webová kamera Města Janské Lázně